Zapoj se do VKH!

VKH nefunguje samo od sebe, za každou akcí je obětavá práce dobrovolníků. Chceš i Ty přiložit ruku k našemu společnému dílu? Jednorázově nebo pravidelně? Přečti si, jak na to.

Jednorázové úkoly

Čas od času se hledají pomocníci, kteří by na naše větší jednorázové akce něco napekli, uvařili, nakoupili, donesli, přišli dříve připravit sál, půjčili třicetilitrový hrnec nebo třeba sehnali dřevo na táborák. Tyto úkoly se obvykle nabízejí v naší skupině na Facebooku. Pomůžeš nám, když ji budeš sledovat a nabídneš se :)

Služby při mši

Na každou studentskou mši svatou jsou potřeba ministranti (Přijď včas do sakristie a ptej se. Mohou kluci i holky.), lektoři, ti, kdo přečtou či vymyslí přímluvy a ponesou dary. Nabídni se dostatečně včas v sakristii nebo u radní za liturgii Zdíši Michalcové. Pomůžeš také, když neodmítneš, až Tě přímo poprosí. Letos jsou mše za jednotlivé školy a fakulty, takže máš dobrý důvod do toho jít, když je to zrovna za tu Tvou :-)

Ohlášky

Mluvíš rád/ráda do mikrofonu před mnoha lidmi? Máš na to talent, děláš to ve své profesi běžně? Nebo naopak se nemáš kde realizovat? Velice rádi bychom využili Tvých služeb při ohláškách po studentské mši. Podklady dostaneš předem, ohláškáři se střídají podle toho, kdy se kdo nabídne, takže se nemusíš upisovat na dlouho dopředu. Chceš-li si to vyzkoušet, obrať se na Bětku Krupičkovou: krupickova.alzbeta(at)gmail.com. (Pozn.: Můžeš ohlašovat i slovensky ;)

Schola Rytmig

Rádi mezi sebou uvítáme všechny, kteří rádi zpívají nebo hrají na jakýkoli nástroj. Doprovázíme studentské mše každou středu od 19 hodin v kostele svatého Ignáce na Karlově náměstí. Zkoušky probíhají vždy dvě hodiny před začátkem mše od 17 hodin. Chceš se hudebně realizovat? Neváhej se ozvat na email schola@rytmig.cz.

Dvojitý agent pro VKH a Lidé kolem nás

Měl by to být příznivce VKH, který bude pomáhat organizovat tento cyklus přednášek/besed/networkingů a osobně zaštiťovat spolupráci mezi cyklem a VKH. Zajímá Tě víc? Podrobnější informace a kontakt najdeš tady.

Barmani

Bar ve Vzducholodi je přístupný pro každého, kdo by si chtěl vyzkoušet, jaké to je stát na druhé straně barikády. Pokud Tě tedy láká stoupnout si za bar, nahodit úsměv a po celý večer se starat o spokojenost zákazníků, neváhej kontaktovat kohokoliv z rady nebo napiš na email barmani@vkhpraha.cz. Neboj se ničeho, vše vysvětlíme a zaškolíme. Odměnou Ti budiž krásný pocit a možná i něco navíc.

Dopisovatel Pražského plátku

Nejlepší plátek široko daleko shání každý měsíc přispěvatele článků, obrázků, drbů, básniček, odposlechů a videí. Zeptej se na víc, nabídni se: prazsky.platek@vkhpraha.cz.

Zapoj se ještě víc!

Výše zmíněné úkoly jsou Ti málo? Chceš na sebe vzít větší starost a zodpovědnost za naše akce nebo úkoly pro VKH a třeba se jednou stát radním? Dej se do řeči s předsedou nebo jiným členem rady, přijmi pozvání na radu, která se koná každý měsíc, a přihlaš se tam k nějakému úkolu, až se bude nabízet. Nebo chceš uspořádat zbrusu novou akci pro naše studenty a absolventy pod hlavičkou VKH? Třeba výstavu, koncert, výlet, pouť, kurz sebeobrany, brigádu, …? Obrať se na předsedu: predseda@vkhpraha.cz