Zapoj se!

Nevíš co s volným časem nebo ho chceš využít smysluplněji? Chceš se dostat do centra dění? Zapoj se i Ty do akci, které pořádáme nebo na kterých spolupracujeme!

Zde je aktuální nabídka:

Sant’ Egidio – pomoc bezdomovcům (pravidelně)
Komunita Sant’Egidio v Praze se schází každé pondělí v 18:00 ve škole JABOK- Salmovská 8, Praha 2, kde začínáme s přípravou jídla pro lidi bez domova a pak pokračujeme společnou modlitbou v 19:30 v kostele sv. Štěpána. Setkání probíhá ve třech fázích a je možné se zúčastnit třeba jen jedné z nich. V první fázi, která trvá od 18:00 do 19:15, se připravují svačiny pro lidi žijící na ulici. Od 19:30 do 20:00 je potom v kostele modlitba za chudé, které se účastní i někteří lidé bez domova. Po jejím skončení se potom nalévá čaj, rozdávají chleby a teplé oblečení (jedna skupina přímo před kostelem, druhá jde na Hlavní nádraží). Je příležitost s nimi promluvit, dát jim naději, vrátit chuť žít a začít vytvářet přátelství…
Kontakt: info@santegidio.cz a www.santegidio.cz¨
CEM
Pod zkratkou CEM se skrývá Středoevropský Magis 2017. Co to je?
Je to setkání až 250 mladých (18-35 let) z celé Evropy, kteří spolu prožijí týden plný různorodých aktivit, seznamování a navazování přátelství a hlavně hledání a nalézání Boha v každodenní činnosti. Setkání vychází z ignaciánské spirituality a každý den je na ní vystaven.
Setkání proběhne v létě od 14. do 23. července 2017.
První část tvoří experimenty ve skupinkách po 10-15 lidech z různých států, které proběhnou v ČR, na Slovensku, v Rakousku, Polsku, Maďarsku a Slovinsku. Druhou částí je společné setkání v Praze.
Hledáme dobrovolníky a spoluorganizátory, kteří by se chtěli zapojit do příprav této velké akce. Pojďte se přidat k něčemu velkému, co se zapíše mnoha lidem nesmazatelně do života!
Bližší informace osobně u Jirky Srny nebo na emailu: magis.bohemia@gmail.com.
Diakonie – pomoc s postiženými (pravidelně i občas)
Diakonie ČCE v Praze 5 – Stodůlkách se zabývá od roku 1994 poskytováním sociálních a terapeutických služeb dětem, mládeži a dospělým lidem s postižením a jejich rodinám.
Pokud se chcete zapojit, je možné pravidelně vypomáhat s péčí o postižené – ideálně jeden pracovní den v týdnu od 14 do 18 hodin. Nebo pak vypomoci občas postiženým, např. při cestování na koncert, zápas nebo divadlo po Praze.
Kontakt:
Klub Vzducholoď!
Chodíte pravidelně do Vzducholodi a chtěli byste se zapojit do fungování baru a jeho přípravy? Je tu spousta možností a pozic :-). Zeptejte se přímo ve středečním klubu Janči nebo Jíti, nebo je kontaktujte přes e-mail barmani.vkhpraha@gmail.com :-) Těšíme se na spolupráci!
Trochu té péče pro naše stránky
Naštěstí máme dost lidí, kteří tvoří obsah našeho webu. O ten se však je potřebné starat i technicky, protože jináč občas zlobí :) Naše stránky běží na wordpressu s pár pluginama. Jsi-li IT pozitivní a chceš-li zapřáhnout své schopnosti k užitku VKH, uděláš nám radost, když se ozveš, nejlépe přímo předsedovi – predseda@vkhpraha.cz