Zahajovací Studentská mše u sv. Ignáce

Tři měsíce uběhly jako voda a my se mohli opět u sv. Ignáce sejít, abychom společně s dalšími studenty slavili mši svatou. Velmi příjemnou atmosféru zde mimo jiné vykouzlil i skvělý hudební doprovod. Měla jsem možnost setkat se tu s Bohem, s lidmi, které jsem po celé prázdniny neviděla, a nakonec i s kamarády z naší farnosti.

Abychom zde mohli vytvářet společenství a nebyli si úplně neznámí, byl po mši připraven program, který pomohl prolomit ledy. Měli jsme se rozdělit do několika skupinek („cechů“) podle zaměření našeho studia. Já se přidala k přírodovědně-medicínskému cechu. Zjištění, že nejste jediný z vaší školy, kdo na studentské mše chodí, povzbudí. Jakmile už se nikdo k našemu cechu nepřidával, vyrazili jsme společně do studentského klubu v Jaboku … avšak cesta nebyla tak jednoduchá, jak by se na první pohled mohlo zdát.

Po chvilce jsme se zastavili, vytvořili velký kruh a hráli hru, během níž jsme měnili své pozice vždy, když pro nás řečený výrok platil. Sice jsme maličko blokovali chodník a lidé se za námi s různými výrazy otáčeli, ale to nás nezastavilo a bavili jsme se dál. Doteď, když tudy procházím, si na tento večer vzpomenu a musím se usmívat.

Bylo na čase posunout se dál, ale ejhle, po několika metrech jsme dostali další úkol – a tak jsme zbytek cesty ve formaci pevně smotaného hada cupitali až ke dveřím klubu, kde už nás čekali ostatní cechy, dobré jídlo, pití a volná zábava.

Díky vám všem za hezký večer

(autorka: Zuzka Klobasová)