Zapoj se do VKH!

VKH nefunguje samo od sebe, za každou akcí je obětavá práce dobrovolníků. Chceš i Ty přiložit ruku k našemu společnému dílu? Jednorázově nebo pravidelně? Přečti si, jak na to.

Jednorázové úkoly

Čas od času se hledají pomocníci, kteří by na naše větší jednorázové akce něco napekli, uvařili, nakoupili, donesli, přišli dříve připravit sál, půjčili třicetilitrový hrnec nebo třeba sehnali dřevo na táborák. Tyto úkoly se obvykle nabízejí v naší skupině na Facebooku. Pomůžeš nám, když ji budeš sledovat a nabídneš se :)

Služby při mši

Na každou studentskou mši svatou jsou potřeba ministranti (Přijď včas do sakristie a ptej se. Mohou kluci i holky.), lektoři, ti, kdo přečtou či vymyslí přímluvy a ponesou dary. Nabídni se dostatečně včas v sakristii nebo u radní za liturgii Zdíši Michalcové. Pomůžeš také, když neodmítneš, až Tě přímo poprosí. Letos jsou mše za jednotlivé obory studia, takže máš dobrý důvod do toho jít, když je to zrovna za ten Tvůj :-)

Ohlášky

Mluvíš rád/ráda do mikrofonu před mnoha lidmi? Máš na to talent, děláš to ve své profesi běžně? Nebo naopak se nemáš kde realizovat? Velice rádi bychom využili Tvých služeb při ohláškách po studentské mši. Podklady dostaneš předem, ohláškáři se střídají podle toho, kdy se kdo nabídne, takže se nemusíš upisovat na dlouho dopředu. Chceš-li si to vyzkoušet, obrať se na radní Zuzku Klobasovou. (Pozn.: Můžeš ohlašovat i slovensky ;)

Doprovod pro Michala

Možná jste si na středeční mši všimli  Michala, kluka z VKH, který je na vozíku. Michal by byl rád, kdyby se každou středu našel někdo, kdo by ho doprovodil na studentskou mši. Jedná se o cestu z Černého Mostu a pak zpět.
Zde je odkaz na online tabulku, kde je možné se zapisovat na konkrétní termín/termíny a jestli můžete nabídnout doprovod tam i zpět nebo jen na jednu cestu. V tabulce je také telefonní číslo na Michala, na které mu pak zavolejte kvůli přesné adrese a dalším podrobnostem.
Michal bude moc rád za každého z vás ;) Je to pohodový a přátelský kluk, se kterým se dá v klidu popovídat o všem možném, vše potřebné, co se týká jeho doprovodu, vám ochotně vysvětlí.

Schola Rytmig

Rádi mezi sebou uvítáme všechny, kteří rádi zpívají nebo hrají na jakýkoli nástroj. Doprovázíme studentské mše každou středu od 19 hodin v kostele svatého Ignáce na Karlově náměstí. Zkoušky probíhají vždy dvě hodiny před začátkem mše od 17 hodin. Chceš se hudebně realizovat? Neváhej se ozvat na email schola@rytmig.cz.

Barmani

Bar v Družinském sále je přístupný pro každého, kdo by si chtěl vyzkoušet, jaké to je stát na druhé straně barikády. Pokud Tě tedy láká stoupnout si za bar, nahodit úsměv a po celý večer se starat o spokojenost zákazníků, neváhej kontaktovat kohokoliv z rady nebo napiš na email barmani@vkhpraha.cz. Neboj se ničeho, vše vysvětlíme a zaškolíme. Odměnou Ti budiž krásný pocit a možná i něco navíc.

Zapoj se ještě víc!

Výše zmíněné úkoly jsou Ti málo? Chceš na sebe vzít větší starost a zodpovědnost za naše akce nebo úkoly pro VKH a třeba se jednou stát radním? Dej se do řeči s předsedou nebo jiným členem rady, přijmi pozvání na radu, která se koná každý měsíc, a přihlaš se tam k nějakému úkolu, až se bude nabízet. Nebo chceš uspořádat zbrusu novou akci pro naše studenty a absolventy pod hlavičkou VKH? Třeba výstavu, koncert, výlet, pouť, kurz sebeobrany, brigádu, …? Obrať se na předsedu: predseda@vkhpraha.cz