Studentské centrum VKH Praha

Studentské centrum slouží pro nejrůznější aktivity VKH, můžete se zde těšit například na Pondělní vysokoškolský klub ( PoVyK), kde probíhají diskuze s hosty, na čtvrteční duchovní večery, během kterých se budou střídat zpěvy z Taizé, škola modlitby a večery nad biblí. Nebo se také můžete ponořit do tajemství cizokrajných vůní v každočtvrteční čajovně. Samozřejmě, že mimo pravidelné akce jsou prostory přístupné studentům ubytovaným u Jezuitů na Žižkově i ostatním studentům VKH.

Pokud váháte, zda k nám trefíte, vězte, že to není žádná věda. Nejjednodušší je sednout na Hlavním nádraží na tramvaj a svést se dvě zastávky na Lipanskou. Odtud je to již jen kousíček pěšky z kopce, viz. mapka nahoře.
Pak už stačí najít na ulici Sabinova zelenožlutý dům s číslem orientačním 4 stojící uprostřed mezi dvěma rohovými a jste tu!
Zvoňte na zvonek “Spol. místnost” !

Historie
V roce 2013 to bylo již 10 let, co VKH Praha muselo opustit svůj klub Betánie na Náměstí Míru a nemělo odpovídající zázemí pro svou činnost. To se ale změnilo s vytvořením studentského centra na Žižkově a to vše díky velkému úsilí a snaze pražských Jezuitů. Centrum bylo slavnostně otevřeno  21. října 2013.

Podpora
Studentské centrum je provozováno za podpory
Magistrátu hl.m. Prahy a městské části Prahy 3.